17 - 18 czerwca 2016 r. odbyły się Juwenalia, które obfitowały w wiele atrakcji! Zapraszamy na relację z tego wydarzenia! Pogoda nie rozpieszczała uczestników turniejów College Cup, które odbyły się w pierwszym dniu tegorocznych Juwenaliów. 17 czerwca rozegrane zostały mecze w piłkę siatkową i nożną w turniejach College Cup o puchar rektora PSW.

Pomimo deszczu i przerywanych z jego powodu meczów, udało się wyłonić najlepszych.

Do rozgrywek w piłkę siatkową zgłosiło się 7 drużyn, w turnieju piłki nożnej zaprezentowały się 3 drużyny.

Najlepsi w piłce siatkowej:

Najlepszy zawodnik – Paulina Lisewska

Najlepszy Serwujący – Weronika Binerowska

Puchar Rektora PSW za zajęcie I miejsca otrzymała drużyna Powiślańskiej Szkoły Wyższej

II miejsce zajęła drużyna „7 Gniew”, a III miejsce – drużyna „TE II”.

Najlepsi w piłce nożnej:

Najlepszy zawodnik – Dariusz Kalinowski,

Najlepszy Bramkarz – Marcin Baran,

Król Strzelców – Stanisław Pomykacz.

Puchar Rektora PSW za zajęcie I miejsca otrzymała drużyna „Pociąg”, II miejsce zajęła drużyna „Przegrani”, na III miejscu uplanowała się drużyna Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

W drugim dniu Juwenaliów atrakcji nie brakowało. Od samego rana grały zespoły rockowe, którymi na co dzień opiekują się Pan Krzysztof Tarasiuk i Pan Marek Depa. Studenci rozpalili grilla i mogliśmy delektować się smakołykami, które przygotowali. Pomiędzy występami zaprezentował się Kwidzyński Klub Karate Shorin RYU, którego pokaz nagrodzony został gromkimi brawami.

Studenci Bezpieczeństwa Narodowego oraz Ratownictwa Medycznego zorganizowali pokaz ratownictwa technicznego straży pożarnej i ratownictwa medycznego. Mogliśmy w bezpiecznych warunkach przekonać się jak ratują poszkodowanych, którzy ucierpieli w wypadku drogowym. Akcja wyglądała bardzo realistycznie.

O godz. 13.45 nastąpiło przekazanie kluczy bram miasta Kwidzyna studentom przez Burmistrza Pana Andrzeja Krzysztofiaka oraz berła rektorskiego z rąk Retora PSW Pana prof. dr. hab. Stefana Angielskiego na ręce Przewodniczącej Samorządu Studenckiego Aleksandry Paczkowskiej. Na uroczystości obecny był także Senat PSW – Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy – Pani dr Katarzyna Strzała – Osuch, Prodziekan Wydziału Zarządzania i Wydziału Nauk o Zdrowiu – Pani dr Beata Pawłowska, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu – Pani prof. dr hab. Wiesława Łysiak – Szydłowska, Dziekan Wydziału Zarządzania – Pan dr Michał Makowski oraz Kanclerz PSW – Pan mgr inż. Grzegorz Bakierski. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Senator RP Pan Leszek Czarnobaj, Wiceburmistrz Miasta Kwidzyna – Pan Roman Bera, Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego – Pan Jerzy Śnieg.

Po oficjalnym przekazaniu władzy studentom nastąpił ich przemarsz na Stadion Miejski w Kwidzynie przy akompaniamencie orkiestry dętej „Helikon”.

Po przejściu na stadion, studenci częstowali mieszkańców Kwidzyna grochówką oraz pajdami chleba ze smalcem i ogórkiem. Można było spróbować również pysznych ciast upieczonych przez nasze studentki.
Wydział Nauk o Zdrowiu promował zdrowie wśród mieszkańców. Każdy mógł przyjść i zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie. Możliwe było także zbadanie siły napięcia mięśniowego oraz zmierzenie tkanki tłuszczowej.

O godz. 15.00 na scenie głównej nastąpiło wręczenie nagród w konkursie plastycznym i fotograficznym, pt. Kwidzyn Moje Miasto.

Wśród nagrodzonych w konkursie plastycznym znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kwidzynie oraz Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie. Na konkurs wpłynęło mnóstwo prac i komisja oceniająca miała nie lada wyzwanie, aby wybrać najlepsze.

Komisja wyróżniła następujące dzieci:

Oliwia Jabłońska – SP nr 2

Maria Balsam – SP nr 2

Oliwia Gierczyńska – SP nr 2

Iga Świerczek – SSP

Zofia Powroźnik – SP nr 2

Alina Klimek – SSP

Patrycja Kęcik – SP nr 2

Dominika Klepacz – SP nr 2

Wśród najlepszych znaleźli się:
I miejsce zajęła Kalina Zgubińska – SP nr 2,

II miejsce zajęła Oliwia Albrecht – SP nr 2,

III miejsce zajęła Magdalena Bielecka – SSP.

W konkursie fotograficznym, pt. Kwidzyn Moje Miasto wygrały następujące osoby:

I miejsce – Karolina Jaworska

II miejsce – Agata Krogulec

III miejsce – Magdalena Paczkowska.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym oraz zwycięzcom! Zapraszamy do udziału za rok!

Pani Prorektor rozstrzygnęła także konkurs o upust 10% czesnego. Dziesięciu obecnych na Juwenaliach studentów miało szansę wygrania pomniejszego czesnego. Szczęśliwym numerem okazał się numer albumu Justyny Jastrzębskiej z pierwszego roku Pielęgniarstwa.

Na zakończenie Juwenaliów studenci przyglądali się Sztafecie Pokoleń. Mecze piłki ręcznej zostały rozegrane na hali przy ul. Wiejskiej. Kwalifikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – MMTS KWIDZYN w składzie:

Paweł Kiepulski, Patryk Rombel, Mateusz Seroka, Maciej Pilitowski, Kelian Janikowski, Kamil Nawrocki, Sławomir Lewalski, Michał Adamuszek

II miejsce – MTS MASTERS +35

III miejsce –  MTS JUNIORZY

IV miejsce – MTS MASTERS +45

Podczas turnieju odbył się mecz pokazowy z udziałem zawodników Olimpiad Specjalnych Polska Pomorskie.