Juwenalia, Święto Studentów z całą pewnością wpisało się już na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Powiślańską Szkołę Wyższą. Tegoroczne Święto Studentów odbyło się 30 maja 2014 r. podczas „Rockowej Majówki”, której organizatorem było Kwidzyńskie Centrum Kultury oraz Powiślańska Szkoła Wyższa. Podczas studenckiego święta wspólnie bawią się przedstawiciele władz uczelni, wykładowcy, studenci a także mieszkańcy Kwidzyna.
12

Uroczystość nie odbyłaby się bez oficjalnego przekazania władzy akademickiej oraz klucza do bram miasta braci studenckiej a także uroczystego przemarszu studentów na tereny rekreacyjne „Nad Liwą” gdzie podczas „Rockowej Majówki” na scenie zagrały takie zespoły jak: BN Typek, BN1, Fire, VanReyals, SFK, BN2, Con-fusion, In Volved, Enter, Driq, Special Medicine, a także Underfate. Gwiazdą wieczoru był zespół Akurat.
34

Juwenalia to szereg atrakcji. Dla fanów sportu przygotowaliśmy turniej piłki nożnej College Cup, na terenach rekreacyjnych „Nad Liwą” można było wziąć udział w loterii fantowej, poczęstować się kulinarnymi specjałami, skorzystać z bezpłatnych badań medycznych i oczywiście dowiedzieć się więcej o ofercie edukacyjnej Powiślańskiej Szkoły Wyższej. Dodatkowo w tym roku studenci zorganizowali dla mieszkańców pokaz ratownictwa medycznego, który zgromadził sporą widownię.
56
Podczas oficjalnego otwarcia Juwenaliów prof. dr hab. Krystyna Strzała, Pełnomocnik Rektora ds. Nauki i Współpracy wręczyła puchary uczestnikom turnieju „College Cup” a także uhonorowała dyplomami laureatów konkursu plastycznego pt.: „KWIDZYN MOJE MIASTO”. Były także podziękowania dla firm za okazaną pomoc podczas organizacji Juwenalii 2014.
78
W tym roku chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować fundatorom nagród oraz sponsorom za okazaną pomoc:
Firmie WAXO, Katarzyna i Roman Warelich, sprzedaż kredytów bankowych oraz projektów budowlanych;
Firmie „biuroserwis ALTRAVOX pro”, Agata Szarfemberg, hurtownia papiernicza działająca na terenie Kwidzyna i okolic;
Piekarnia cukiernia RUTKA
Zakład Piekarniczy „UNIPIEK”, Mariusz Kwaśniak
Zakład Masarniczy „SOSNOWSCY”
Studio Telewizyjne „KAMENA”, Adam Kamiński
Tereny Rekreacyjno-Wypoczynkowe „MIŁOSNA”
PSS „SPOŁEM”, Jacek Dagil
910
Pogoda sprzyjała, humory również, więc do wspólnej zabawy, trwającej do późnych godzin nocnych, nie trzeba było nikogo namawiać.

11121314j2014

DPWiR