Co roku, pod koniec semestru letniego PSW wraz ze swoimi studentami organizuje wielkie święto nauki i zabawy czyli Juwenalia. W tym roku również impreza się odbyła. Podczas studenckiego święta wspólnie bawili się przedstawiciele władz uczelni, wykładowcy, studenci i mieszkańcy Kwidzyna.
Oprócz stałych punktów, bez których nie może się obejść ten dzień, czyli przekazania władzy akademickiej oraz kluczy do miasta braci studenckiej i uroczystego przemarszu studentów przez ulice Kwidzyna, pojawiły się nowe elementy. Jak co roku nasi studenci zadbali o zdrowie zebranych mierząc poziom cukru i ciśnienia we krwi. Namiot pomiarów zawsze jest oblegany i tak też stało się w tym roku. Wszyscy bardzo chętnie korzystają z tej możliwości, tym bardziej, iż dobrym przykładem zawsze starają się świecić przedstawiciele władz uczelni, którzy chętnie poddają się tym badaniom.
1617
Jeśli o nowości chodzi, to w tym roku, podczas otwarcia Juwenaliów wręczono puchary Collage Cup, turnieju piłkarskiego, który odbył się wcześniej na stadionie miejskim, a także przeprowadzono loterię fantową na rzecz niepełnosprawnych dzieci, którą przygotowała nasza uczelnia.
1819Co wyróżniało tegoroczną imprezę, to powiązanie studenckiego święta z imprezą muzyczną czyli „Rockową Majówką”. Posłuchać, potańczyć i dobrze się bawić przy mocniejszych brzmieniach można było już od godziny 14.00 do późnych godzin wieczornych. Gwiazdą tegorocznej majówki był zespół „Koniec Świata”, który przyciągnął wielu sympatyków rockowego grania i wszystkich tych, którzy po prostu lubią się bawić przy dobrej muzyce.
2021
Juwenalia Anno Domini 2012 były obchodzone hucznie i okazały się być bardzo udane. Teraz wszystkim studentom wypada życzyć dobrych wyników podczas letniej sesji, miłych wakacji, regeneracji sił i powrotu na semestr zimowy z nową, niezmierzoną energią. Wszystkich studentom życzymy powodzenia!
22232425