Wszyscy studenci i wykładowcy doskonale wiedzą, iż studiowanie to nie tylko nauka, od czasu do czasu trzeba bowiem odpocząć, umilić sobie studenckie życie i przede wszystkim nabrać sił przed finałem akademickiego roku czyli letnią sesją. Dlatego też co roku, podczas Dni Kwidzyna nasza uczelnia organizuje Juwenalia, czyli innymi słowy – wielkie święto studiowania.

Tegoroczna impreza rozpoczęła się przed gmachem PSW 17 czerwca, od uroczystego przekazania władzy studentom przez Rektora Powiślańskiej Szkoły Wyższej prof. dr hab. Stefana Angielskiego. Burmistrz Miasta Kwidzyna, pan Andrzej Krzysztofiak wręczył przewodniczącej samorządu studenckiego Paulinie Nałęcz symboliczny klucz do bram miasta.
Następnie wszyscy zebrani ruszyli na miejsce zabawy. Kolorowy orszak prowadzony przez Rektora prof. dr hab. Stefana Angielskiego i Prorektor ds. Kształcenia prof. ndzw. dr hab. Krystynę Strzałę jadących bryczką skierował się na stadion, a tuż za nimi duża ilość jadących motocykli oraz przebranych w kolorowe stroje studentów. W tle natomiast grała orkiestra dęta „Helikon”.
Na stadionie nie brakowało atrakcji: był namiot łasucha, gdzie na zebranych gości, czekał chleb ze smalcem i zupa, a na deser pyszne ciasta, kawa i herbata, a nieopodal studentki pielęgniarstwa dbały o zdrowie zebranych mierząc ciśnienie i cukier we krwi.
Ponadto można było wziąć udział w loterii fantowej i wygrać ciekawe upominki. Nie zabrakło również licznych konkursów sportowych i plastycznych. Dla miłośników muzyki grał niemiecki zespół Cocktail, zespół Drone oraz grupa Ananakofana.
Zabawa była przednia, pogoda znakomita, toteż impreza była udana, lecz niestety wszystko co dobre szybko się kończy, więc teraz pozostaje nam czekać na następne Dni Kwidzyna i kolejne Juwenalia, czyli święto wszystkich studentów.