15 czerwca studenci Wyższej Szkoły Zarządzania w Kwidzynie już po raz kolejny będą obchodzić swoje święto – Kwidynalia 2007. Jak zwykle, atrakcji będzie mnóstwo, a wśród nich Dzień Otwarty Uczelni i ciekawie zapowiadające się popołudnie.

Do wspólnej zabawy kwidzyńscy żacy zapraszają wszystkich chętnych już od godziny 13-tej, kiedy to zostaną otwarte progi uczelni. Studenci doradzą między innymi: jaką szkołę wyższą wybrać, jak szybko i efektywnie się uczyć, a także spróbują odpowiedzieć na nurtujące wszystkich zdobywających wiedzę pytanie: ściągać czy nie ściągać? Poza tym zaprezentują się aktywnie działające w WSZ Koła Naukowe: „Ekolog” i „Lider”.

O godz. 14.00 w auli WSZ rozpocznie się spotkanie, na którym prof. Krystyna Strzała, Prorektor ds. Kształcenia, omówi planowanie zawodowej kariery, dr Beata Pawłowska, Prodziekan ds. Studenckich, przedstawi zasady korzystania ze stypendiów, Kierownik Działu Współpracy Katarzyna Strzała-Osuch opowie o międzynarodowej współpracy WSZ Kwidzyn, w tym o wyjazdach zagranicznych naszych studentów, a Mariola Mantey przekaże, jak w naszej uczelni zdobywa się podstawowe doświadczenie zawodowe poprzez praktyki studenckie.
O godzinie 16.00 na dziedzińcu przed uczelnią Burmistrz Miasta Kwidzyna oficjalnie przekaże studentom klucze do bram miasta, oddając tym samym nasz gród we władanie żakom z Wyższej Szkoły Zarządzania. Barwny, rozśpiewany korowód przemieści się ulicami miasta na stadion, gdzie rozrywek i zabaw będzie w bród, a występy zespołów rockowych rozruszają zapewne wszystkich zebranych.
Ponadto w ustawionym punkcie medycznym, w którym dyżurować będą panie pielęgniarki, każdy chętny będzie mógł wykonać podstawowe badania, jak mierzenie ciśnienia, badanie poziomu cukru, a także sprawdzić swoją wagę.
Postanowiono zadbać również o głodnych i spragnionych. W namiocie łasucha studenci gratisowo oferować będą chleb ze smalcem, ogórkiem, grochówkę, kawę i herbatę. Dla najmłodszych coś słodkiego, czyli chleb z dżemem. Zaraz potem koniecznie trzeba spróbować szczęścia w loterii fantowej, gdzie do wygrania będzie wiele atrakcyjnych rzeczy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
O 18.30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla aktywnych i zasłużonych studentów oraz organizatorów i uczestników imprezy, a wspólna zabawa trwać będzie zapewne do białego rana.

H. C.